Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 237 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

KTO Rosomak

poniedziałek, 03 maja 2010 13:06
Skocz do komentarzy
Polska wersja pojazdu Patria AMV produkowanego przez Patria Vehicles Oy, zwycięzca zakończonego w grudniu 2002 r. przetargu na 690 Kołowych Transporterów Opancerzonych. Nazwa została wybrana w wyniku konkursu ogłoszonego w czasopiśmie Nowa Technika Wojskowa. Zgodnie z umową produkcja większości zamówionych pojazdów ma odbywać się w Wojskowych Zakładach Mechanicznych w Siemianowicach Śląskich.


Wozy bojowe Rosomak, które są na wyposażeniu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Czadzie po kilku miesiącach afrykańskiej operacji w powszechnej opinii są uważane za jedne z najlepszych pojazdów tej misji.

Polscy żołnierze oraz ich sojusznicy z sił EUFOR chwalą niezawodność oraz wartości bojowe Rosomaków. W działaniach operacyjnych prowadzonych w strefie odpowiedzialności polskiego kontyngentu realizacja każdego zadania poza bazą związana jest z obecnością Rosomaków.

O zaletach Rosomaków wypowiadają się również kierowcy tych wozów, którzy codziennie wykonują zadania kierując pojazdami po bezdrożach Czadu. Przy tych temperaturach i sile zapylenia wiele wysiłku wymaga od nich wykonanie codziennych obsług wozów bojowych. Warto pamiętać o wszelkich szczegółach, bo przy prawidłowo wykonanych pracach obsługowych wozy praktycznie nie sprawiają zawodu podczas pobytu poza bazą.Rosomaki uzyskały również bardzo pozytywne opinie u sojuszników z innych krajów europejskich, którzy pełnią misję w Czadzie wespół z Polakami. Podczas wspólnie prowadzonych operacji załogi naszych wozów bojowych współdziałały m.in. z żołnierzami z Francji, Chorwacji i Austrii. ,,Ten wóz budzi mój głęboki szacunek." - podsumował walory Rosomaka, po kilku dniach wspólnych działań, żołnierz francuski.

KTO Rosomak- prezentacja
oceń
8
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  46 059  

Archiwum

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Blog poświęcony Siłom Zbrojnym Rzeczypospolitej Polskiej, utworzony jako projekt szkolny, mam jednak nadzieję, że będzie on ciekawy dla wielu osób, które interesują się wojskiem i militariami.

Statystyki

Odwiedziny: 46059

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl